5 Ապրիլ 2010 - 07:57 AMT
Երրորդ խոշորագույն, տարածաշրջանային, մասնագիտացված միջազգային ”Շինարարություն եւ ինտերիեր 2010” ցուցահանդեսը տեղի է ունենալու Երեւանում 2010-ի ապրիլի 21-23-ը Կ.Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում, հաղորդում է ցուցահանդեսի կազմակերպիչ “Պրոմէքսպո” ընկերության մամլո ծառայությունը:
“Այս ցուցահանդեսը հիանալի հնարավորություն է ընկերությունների եւ գործարարների համար նոր կոմերցիոն փոխհարաբերություններ հաստատելու եւ շինարարական շուկան ուսումնասիրելու, իսկ սպառողների համար` լավագույն ընտրություն կատարելու համար”,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
“Շինարարություն եւ ինտերիեր” ցուցահանդեսը տեղի է ունենալու ՀՀ կառավարության, ՀՀ քաղաքաշինության նախարարության, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ՀՀ Առեւտրաարդյունաբերական պալատի, Երեւանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի ձեռնարկատիրության Փոքր եւ միջին բիզնեսի զարգացման ազգային կենտրոնի պաշտոնական աջակցությամբ: Ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավորն է “Գլենդել Հիլզ” ՓԲԸ-ն, իսկ պաշտոնական հովանավորը` “ Էյչ Էմ Թայլզ” ՍՊԸ-ն:
“ՊՐՈՄ ԷՔՍՊՈ” ընկերությունը հարուստ փորձ ունի մասնագիտացված ցուցահանդեսներ կազմակերպելու եւ անցկացնելու ուղղությամբ, որոնց նպատակը հայրենական արտադրողներին պաշտպանելն է: Ընկերությունը հետազոտություններ է անցկացնում ցուցահանդեսներում, որոնց արդյունքները նպաստում են նրանց կազմակերպման մակարդակի բարձրացմանը: Յուրաքանչյուր ցուցահանդեսում ստեղծվում է պաշոնական գրացուցակ, անցկացվում է գովազդային արշավ` ուղղված այցելուների ներգրավմանը:

The third largest, regional, international exhibition Construction and Interior 2010 will be held in Yerevan from April 21 to 23 2010 at the SCC after Demirchyan, press office of exhibition's organizer Promexpo reported.
"This exhibition is a great opportunity for companies and business people to establish new business relationships and to explore the construction market, it is a good occasion for consumers to make better choices," Promexpo's report said.
The exhibition will be attended by producers, importers and exporters from Armenia and foreign countries, offering Armenian construction market the latest products and technologies. The exhibition is always of great interest for domestic and foreign construction companies form Russia, Italy, Spain, UK, Germany, Iran, the report says.
Construction and Interior 2010 will be officially supported by the RA Government, the Ministry of Urban Development, the Ministry of Emergency Situations, Chamber of Commerce, Yerevan mayor's office, the National Centre for Development of Small and Medium Enterprises. General sponsor of the exhibition is "Glendale Hills" and the official sponsor is H M Tiles LLS.