7 Ապրիլ 2010 - 08:24 AMT
Հայաստանում Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակն ապրիլի 8-9-ը Երեւանում կազմակերպելու է “Ֆինանսական հաշտարարի ինստիտուտ` ուղղված հասարակական վստահության ամրապնդմանը և ֆինանսական միջնորդության մեծացմանը”: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ֆինանսական հաշտարարի մամլո ծառայությունը:
Խորհրդաժողովի խոսնակներն են Մեծ Բրիտանիայի և Նիդերլանդների ֆինանսական համակարգերի հաշտարարները, Ֆրանսիայի և Ղազախստանի ապահովագրման ծառայությունների հաշտարարները, ինչպես նաև դատական համակարգից դուրս տարաձայնությունները լուծելու այլ մասնագետներ:
Բացի դրանից, խորհրդաժողովին մասնակցելու են Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, նրա տեղակալը, մասնագետներ, ինչպես նաև Հաշտարարի գրասենյակի հոգաբարձուների խորհրդի անդամներ, որոնք ներկայացնում են մասնավոր և հասարակական կազմակերպությունները: Խորհրդաժողովի 90 մասնակիցների թվում հիմնական մաս են կազմում ֆինանսական շուկայի ներկայացուցիչները:
Խորհրդաժողովի ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվելու են ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գործունեությունը, 2009-ի վիճակագրական հետազոտությունների արդյունքների ամփոփումը, ֆինանսական հաշտարարների միջազգային փորձը, ինչպես նաև կոնֆլիկտների լուծման մեխանիզմները:

7 Апрель 2010 - 08:24 AMT
Офис финансового омбудсмена Армении 8-9 апреля организует в Ереване конференцию на тему "Институт финансового омбудсмена, направленный на укрепление общественной уверенности и увеличение финансового посредничества". Об этом сообщает пресс-служба финансового примирителя Армении.
Спикерами конференции являются омбудсмены финансовых систем Великобритании и Нидерландов, омбудсмены страховых услуг Франции и Казахстана, а также другие специалисты по решению разногласий внесудебной системы. Кроме того, на конференции будут участвовать председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян, его заместитель, специалисты, а также члены попечительского совета Офиса омбудсмена, которые представляют частные и общественные организации. В числе 90 участников конференции основную часть составляют представители финансового рынка.
Во время конференции участникам будет представлена деятельность примирителя финансовой системы, подведенные результаты статистических исследований 2009 года, международная практика финансовых омбудсменов, а также механизмы решения конфликтов.