iCON Communications-ը հայտարարեց իր նոր` «Բացահայտիր քո աշխարհը» CSR ծրագրի մասին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են ասել iCON Communications-ի մամլո ծառայությունում, ապրիլի 11-ից ոչ մրցութային կարգով Օլիմպիադային կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները, պարզապես գիտելիքների ստուգման նպատակով: Այս ծրագիրն ուղղված է կրթության ոլորտի զարգացմանը և քաջալերում է աշակերտներին և ուսանողներին օգտագործել համացանցը, որպես գիտելիքների ձեռքբերման աղբյուր:
iCON Communications-ը լայնաշերտ Ինտերնետ ծառայության մատակարար է Հայաստանում, որը ջանում է ապահովել լավագույն տեխնիկական կատարողականություն ու հաճախորդներիսպասարկում: Գրանցվելով 2007թ.-ի վերջում` iCON-ը սկսեց մատուցել բարձրորակ ինտերնետ ծառայություն 2009թ. մարտին: iCON-ի ցանցն այժմ ծածկում է Երևանի տարածքի 70 կմ:

Компания iCON Communications объявила о начале конкурса “Открой свой мир” в рамках программы корпоративной социальной ответственности (CSR). Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе iCON Communications, с 11 апреля на внеконкурсной основе в Олимпиаде могут принять участие все желающие проверить свои знания. Программа направлена на развитие сферы образования и поощрение использования ресурсов Интернета школьниками и студентами, в качестве источника знаний.
iCON Communications – провайдер услуг широкополосного доступа, основанный в конце 2007 года, начал предоставлять услуги Интернет-связи в марте 2009 года. В настоящее время сеть iCON покрывает более 70 кв. км. в Ереване.