Ապրիլի 6-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 46,376,791 ԱՄՆ դոլար` 399.39 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 40,527,458 ԱՄՆ դոլար` 401.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
"ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,510,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 397.06 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 399.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 29-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 17.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 42.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

9 Апрель 2010 - 12:36 AMT
С 6 по 9 апреля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 46,376,791 долларов США по 399.39 драмов/1 доллар США и продано 40,527,458 долларов США по 401.49 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,510,000 долларов США по 397.06 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 700,000 по 399.00 драмов/1 доллар США.
С 29 марта по 4 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 17.5 млрд. драм, а долларовых кредитов – 42.8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.