12 Ապրիլ 2010 - 13:50 AMT
ՄԱԿ Գյուղատնտեսության և պարենի գծով կազմակերպությունը (FAO) Երևանում մայիսի 11-12 կկազմակերպի Գյուղատնտեսության եվրոպական հանձնաժողովի (ECA) 36-րդ նստաշրջանը, իսկ մայիսի 13-14` 27-րդ Եվրոպական տարածաշրջանային խորհրդաժողովը, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Regional Environmental Centre for the Caucasus ծառայությունից:
Խորհրդաժողովին կմասնակցեն Եվրոպական տարածաշրջանում FAO անդամ պետությունները, ՄԱԿ ներկայացուցիչներն ու մասնագիտացված հաստատությունները, ինչպես նաև դիտորդներ:
Միավորված Ազգերի Գյուղատնտեսության և պարենի գծով կազմակերպությունը (FAO) առաջատար դեր է խաղում սովի դեմ պայքարին ուղղված միջազգային գործունեության մեջ: Սպասարկելով ինչպես զարգացած, այնպես էլ զարգացող երկրները` FAO-ն հանդես է գալիս որպես չեզոք ֆորում, որտեղ բոլոր պետությունները հավասար հիմքերով հանդիպում են համաձայնագրերի, ինչպես նաև քաղաքականության հարցերի շուրջ քննարկումների անցկացման համար: FAO-ն աջակցում է նաև զարգացող երկրներին ու փոխանցվող տնտեսությամբ երկրներին` մոդեռնիզացնել և կատարելագործել գյուղական, անտառային ու ձկնային տնտեսության վարման մեթոդները և բոլորի համար անհրաժեշտ սնունդ ապահովել: 1945թ. ստեղծված կազմակերպության ձևավորման պահից ի վեր դրա մասնակիցներն առանձնահատուկ ուշադրություն են դարձնում գյուղական շրջանների զարգացմանը, որտեղ բնակվում է աշխարհի` սովի խնդիր ունեցող աղքատ բնակչության 70 տոկոսը:

The Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations organizes the 36th Session of the European Commission on Agriculture (ECA), which will take place in Yerevan on May 11-12, 2010. The 27th FAO Regional Conference for Europe will be held on May 13-14, 2010, the press service of Regional Environmental Centre for the Caucasus told PanARMENIAN.Net.
They are open to all Member Nations in the FAO European Region, to representatives of the United Nations Bodies and Specialized Agencies, and also to observers.
The Food and Agriculture Organization of the United Nations leads international efforts to defeat hunger. Serving both developed and developing countries, FAO acts as a neutral forum where all nations meet as equals to negotiate agreements and debate policy. FAO is also a source of knowledge and information. It helps developing countries and countries in transition modernize and improve agriculture, forestry and fisheries practices and ensure good nutrition for all. Since its founding in 1945, it has focused special attention on developing rural areas, home to 70 percent of the world's poor and hungry people.