13 Ապրիլ 2010 - 12:02 AMT
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի խորհուրդը ապրիլի 13-ին կայացած նիստում, որը վարում էր ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը, թույլ տվեց "ՊրոԿրեդիտ Բանկ" ՓԲԸ-ին մասնակցել "Coinstar Money Transfer" արտասահմանյան վճարահաշվարկային համակարգում: այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Coinstar Money Transfer-ը թույլ է տալիս ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով դրամական փոխանցումներ կատարել աշխարհի 118 երկրներում և ավելի քան 40 000 սպասարկման կետեր ունի:
"ՊրոԿրեդիտ Բանկ" ՓԲԸ-ն Հայաստանում իր գործունեությունը ծավալել է սկսած 2008 թվականի փետրվարի 5-ից: Հայկական ՊրոԿրեդիտ Բանկը ՊրոԿրեդիտ հոլդինգի անդամն է, որը բաղկացած է ողջ աշխարհում գործող 22 ֆինանսական կազմավորումներից:

During the April 13 sitting, the Armenian Central Bank allowed ProCredit Bank to participate in implementation of money transfers through Coinstar Money Transfer system, the press service of the RA Central Bank reported.
Coinstar Money Transfer system allows implementing money transfers in US dollars and euros to 118 countries.
ProCredit Bank has launched its activity in Armenia since February 5, 2008. ProCredit Bank in Armenia is a member of ProCredit Holding, consisting of 22 financial institutions worldwide.
ProCredit Bank shareholders are as follows: ProCredit Holding AG – 67.50% shares, EBRD – 16.67% shares and KfW – 15.83 % shares.