Ընդլայնելով թռիչքների աշխարհագրությունը`“Արմավիա” ավիաընկերությունն ապրիլի 13-ին բացել է երկար սպասված չվերթը դեպի Հնդկաստանի մայրաքաղաք` Դելի: “Ուղիղ հաղորդակցության բացումը թույլ կտա խորացնել երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունները և նպաստել դրանց զարգացմանը”,- Դելիի միջազգային օդանավակայանում լրագրողներին ասել է հնդկական Minar Trevels զբոսաշրջային ընկերության տնօրեն , Հնդկաստանում “Արմավիայի” գլխավոր ներկայացուցիչ պարոն Դուգալը:
Իր հերթին, ընկերության Միջին Արևելքի տարածաշրջանային տնօրեն Կոլյա Խաչատրյանն ավելացրեց, որ Հնդկաստանը շահագրգռված է Հայաստանի հետ հարաբերություններն ընդլայնելու մեջ: “Հնդկական կողմն առաջարկում է իրականացնել այս չվերթը շաբաթական մեկի փոխարեն երկու անգամ, և այստեղ հսկայական հեռանկարներ կան երկկողմ համագործակցության համար”,- ասել է նա:
Նոր չվերթի պաշտոնական շնորհանդեսի նախօրեին “Արմավիան” Մխիթար Հերացու անվան ԵՊԲՀ-ում հանդիպում էր կազմակերպել նպատակային լսարանի հետ: Հանդիպման ընթացում Հնկաստանի քաղաքացի-ուսանողներին պատմել են ընկերության և նրա պլանների մասին, մասնավորապես, ներկայացրել են նոր Երևան-Դելի ուղիղ չվերթը, որը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել ուսանողների մոտ: Հանդիպման ընթացում 5 հնդիկներ առավել մեծ հետաքրքություն են ցուցաբերել նոր չվերթի նկատմամբ և ընկերության կողմից հրավեր են ստացել մասնակցել նրա շնորհանդեսին: Երևան-Դելի-Երևան չվերթն իրականանալու է երեքշաբթի օրերին:

Расширяя географию полетов, авиакомпания «Армавиа» 13 апреля открыла долгожданный прямой рейс в столицу Индии – город Дели. «Открытие прямого сообщения позволит углубить торгово-экономические отношения между двумя странами и будет способствовать их углублению», – сказал журналистам в Международном аэропорту Дели управляющий директор индийской туристической компании Minar Travels, генеральный представитель «Армавиа» в Индии г-н Дуггал.
В свою очередь региональный директор компании по Среднему Востоку Коля Хачатурян добавил, что Индия заинтересована в расширении отношений с Арменией. «Индийская сторона предлагает осуществлять данный рейс два раза в неделю вместо одного, и здесь есть огромные перспективы для двустороннего сотрудничества», – отметил он.
Накануне официальной презентации нового рейса, «Армавиа» организовала встречу с целевой аудиторией в Ереванском Государственном Медицинском университет им. Мхитара Гераци. В ходе встречи студентам-гражданам Индии было рассказано о компании и ее планах, в частности, представлен новый прямой рейс Ереван – Дели -Ереван, который вызвал большой интерес у студентов. В ходе встречи 5 индусов проявили наибольший интерес к новому рейсу и получили приглашение со стороны компании принять участие в его презентации. Рейс Ереван – Дели –Ереван «Армавиа» будет осуществлять по вторникам.
Компания «Армавиа» – национальный авиаперевозчик Армении, который полностью соответствует международным требованиям IATA. На сегодняшний день «Армавиа» выполняет более 102 рейсов в неделю по 35 направлениям в 20стран мира.