14 Ապրիլ 2010 - 14:18 AMT
UITE տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ է վերընտրվել Հովհաննես ավոյանը` երկու տարի ժամանակով: Միության նախագահի և վարչության անդամների ընտրությունը տեղի է ունեցել ապրիլի 14-ին, միության հոբելյանական նիստի ժամանակ` նվիրված կազմակերպության 10-ամյակին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրուցելիս UITE ձեռնարկությունների միության մամլո քարտուղար Ռուզաննա Ապրեսյանն ասել է, որ երկու տարի ժամանակով վարչության անդամներ են ընտրվել Arminco, Synopsys Armenia, Unicomp ընկերությունները, “Նորք” վերլուծական կենտրոնը, GNC Alfa, iCon Communications, Virage Logic, Business Development Advisor, իսկ վերահսկողական գործառույթներն իրականացնելու է Orange Armenia ընկերությունը:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն ոչ կառավարական կազմակերպությունը 2000 թ.-ից ներկայացնում է տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների բնագավառի ձեռնարկությունների շահերը: Միության հիմնադիրներն են` Հայաստանի IT ոլորտի մասնավոր ընկերությունները: վերջին տվյալների համաձայն, միության կազմում են 40 ընկերություն:

14 Апрель 2010 - 14:18 AMT
Председателем Союза предприятий информационных технологий (UITE) на двухлетний срок был переизбран Ованнес Авоян. Выборы председателя Союза и членов правления состоялись 14 апреля, в ходе юбилейного заседания UITE, посвященного 10-летию организации.
Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Союза предприятий ИТ Рузанна Апресян, членами правлeния сроком на год стали компании Arminco, Synopsys Armenia, Unicomp , аналитический центр «Норк», GNC Alfa, iCon Communications, Virage Logic, Business Development Advisor , а контролирующую функцию будет осуществлять компания Orange Armenia.
Неправительственная организация Союз Предприятий Информационных технологий с 2000 года представляет интересы предприятий в сфере информационных и телекоммуникационных технологий. Учредители Союза – частные компании сферы ИТ Армении. По последним данным, Союз объединяет 40 компаний.