2010 թվականի առաջին եռամսյակում մեկ անձից գնման ձևով կատարված գնումների ծավալը 2009 թվականի առաջին եռամսյակի հետ համեմատած նվազել է շուրջ 13 անգամ կամ 92%-ով: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: "Սա Ֆինանսների նախարարության այն գործողությունն է, որը տվել է խիստ դրական արդյունք, որովհետև այս հարցում Ֆինանսների նախարարությունը հետևողական եղավ, մասնավորապես, գնումների ընթացակարգերի փոփոխությունը եղավ ֆինանսների նախարարության կողմից կատարված լուրջ միջոցառման արդյունք",- ասաց նա:
Կառավարության ղեկավարը նշեց նաեւ, որ պետության կարիքների համար 2009 թվականի ընթացքում մեկ անձի գնման ձևով կատարվել են 36 մլրդ դրամի գնումներ, որից առաջին եռամսյակում` շուրջ 16 մլրդ դրամի գնումներ: 2010 թվականի առաջին եռամսյակի արդյունքներով մեկ անձի գնման ձևով կատարվել են 1.3 մլրդ դրամի գնումներ:

15 Апрель 2010 - 09:43 AMT
В первом квартале 2010 года объемы реализации госзакупок от одного лица по сравнению саналогичным периодом 2009 года сократились в 13 раз или на 92%. Об этом на заседании правительства сообщил премьер-министр РА Тигран Саркисян. «Это те мероприятия Министества финансов, которые дали положительные результаты, поскольку в этом вопросе Минфин был последовательным, в частности, за счет изменения графика реализации госзакупок», – сказал он.
Глава правительства также отметил, что в 2009 году объемы реализации госзакупок от одного лица составили 36 млрд. драмов, из которых в первом квартале было осуществлено госзакупок на сумму в 16 млрд. драмов, а в первом квартале 2010 года это показатель составил 1.3 млрд. драмов.