“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է “Երեք ծառայությունների փաթեթ”-ի բաժանորդային վարձը հանելու մասին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են “ԱրմենՏելի” մամլո ծառայությունից: Հետվճարային համակարգի բաժանորդները կազատվեն օրավարձից, իսկ կանխավճարային համակարգի բաժանորդներն` ամսավճարից` MMS, GPRS-ինտերնետ և GPRS-WAP ծառայություններից օգտվելու համար:
Ավելի վաղ “Երեք ծառայությունների փաթեթ”-ից օգտագործման բաժանորդավճարը կանխավճարային համակարգի բաժանորդների համար կազմում էր օրը 12 դրամ, իսկ հետվճարային համակարգի բաժանորդների համար` ամիսը 360 դրամ: MMS հաղորդագրության ուղարկման և ինտերնետ-ծառայության տրաֆիկի օգտագործման գումարը գանձվում է համաձայն բաժանորդի սակագնային պլանի:
“Օրեցօր ավելանում է Beeline բաժանորդների քանակը Հայաստանում, և որպես արդյունք, աճում է նաև բջջային ինտերնետ ծառայության պահանջարկը: Ղեկավարվելով այդ սկզբունքով և հաշվի առնելով բաժանորդների ցանկությունները, մենք առաջարկում ենք նրանց այցելել WEB-կայքեր, բեռնել նկարներ և երաժշտություն, ուղարկել գրաֆիկական հաղորդագրություններ` չմտածելով լրացուցիչ վճարի մասին”- նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
MMS, GPRS-ինտերնետ և GPRS-WAP ծառայությունները թույլ են տալիս բաժանորդին բջջային հեռախոսի միջոցով օգտվել գլոբալ ցանցից, ընդունել և ուղարկել էլեկտրոնային փոստ, ինչպես նաև իրականացնել զանգեր` առանց աշխատանքն ինտերնետում ընդհատելու: MMS հաղորդագրության օգնությամբ կարելի է ընդունել և ուղարկել մեծ ծավալով տեքստեր, անիմացիաներ, պատկերներ, աուդիո-ֆայլեր, ինչպես հեռախոսներին, այնպես էլ էլեկտրոնային հասցեներին:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) отменила абонентскую плату за использование «Пакета трех услуг». Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе “АрменТел”. Абоненты предоплатной системы расчетов будут освобождены от ежесуточной, а клиенты постоплатной системы – от ежемесячной абонентской платы за использование услуг MMS, GPRS-Internet и GPRS-WAP.
Ранее абонентская плата за использование «Пакета трех услуг» для абонентов предоплатной системы расчетов составляла 12 драмов в сутки, а для клиентов постоплатной системы – 360 драмов в месяц. Стоимость отправки MMS-сообщений и трафика за использование Интернет-услуг взимается согласно тарифному плану абонента. «С каждым днем растет число абонентов Beeline в Армении и, как следствие, растет спрос и на услуги мобильного Интернета. Руководствуясь этой тенденцией, и принимая во внимание пожелания абонентов, мы предлагаем им просматривать WEB-страницы, скачивать музыку и картинки, посылать графические сообщения, не задумываясь о дополнительной плате», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Услуги GPRS-Internet и GPRS-WAP позволяют абоненту выходить в глобальную сеть с мобильного телефона, принимать и отправлять электронную почту и совершать звонки, не прерывая работу с интернетом. С помощью MMS-сообщения можно получать и отправлять тексты большого объема, изображения, анимацию, аудио-файлы своим друзьям и близким, как на телефоны, так и на адреса электронной почты.