19 Ապրիլ 2010 - 13:33 AMT
Ապրիլի 22-ին Երևանի պետական համալսարանում դրամական գրանշանների պատմությանը նվիրված դասախոսություն կկայանա: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Հետազոտական ռեսուրսային կովկասյան կենտրոնից (ՀՌԿԿ), դասախոսության ժամանակ կներկայացվի հայկական դրամի, ամերիկյան դոլարի ու եվրոյի գրանշանների ստեղծման պատմությունը:
Դասախոսությունը կազմակերպել է CRRC-Armenia-ն ԵՊՀ հաշվապահական հաշվառման և ֆինանսների ամբիոնի հետ համատեղ: Կվարի հայկական դրամի գրանշանի հեղինակ Կարեն Կոմենդարյանը:
CRRC-ը Նյու-Յորքի "Եվրասիա" հիմնադրամի և Կարնեգի Ընկերության ծրագիրն է, որը հիմնադրվել է Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի մայրաքաղաքներում: Կենտոնը կոչված է ապահովելու բարձրորակ հետազոտական ռեսուրսների հասանելիությունը, զարգացնելու հետազոտական հնարավորությունները և երկխոսությունը գիտական-հասարակական հետազոտությունների մասնագետների ու քաղաքական գործիչների միջև երկխոսությունը:

19 Апрель 2010 - 13:33 AMT
В Ереванском госуниверситете 22 апреля пройдет лекция, посвященная истории денежных знаков. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Кавказском исследовательском ресурсном центре (CRRC), на лекции будут представлены истории создания символов армянского драма, доллара США и евро, а также выявлена их общность.
Лекцию организовали CRRC-Armenia совместно с кафедрой финансов и бухгалтерского учета ЕГУ. Проведет ее создатель символа армянского драма Карен Комендарян.
CRRC является программой Фонда «Евразия» и Корпорации Карнеги в Нью-Йорке, основанной в столицах Армении, Грузии и Азербайджана. Центр призван обеспечить доступность высококачественных исследовательских ресурсов, развивать исследовательские возможности и развивать диалог между специалистами общественно научных исследований и политическими деятелями.