21 Ապրիլ 2010 - 09:12 AMT
2010 թ. մարտին Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլի մարկեթինգի և հաղորդակցության կազմը ստացել է ոսկի և արծաթ Communicate ամսագրի Transform 2010 մրցանակաբաշխության ընթացքում, որը պարգևատրում է ապրանքանիշի լավագույն փոփոխություն, ապրանքանիշի փոխակերպում և ապրանքանիշի համբավի դրական փոփոխություն ունեցած ընկերություններին, ասվում է PanARMENIAN.Net-ին ուղարկած Grant Thornton Amyot-ի մամլո ծառայության հաղորդագրությունում:
Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլը աուդիտորական և խորհրդատվական անկախ ընկերություններ միավորող խոշորագույն կազմակերպություններից մեկն է: Այս ընկերությունները տրամադրում են աուդիտորական ծառայություններ, հարկային և մասնագիտական խորհրդատվություն մասնավոր և հանրային ոլորտի ընկերություններին: Ավելի քան 2,600 բաժնետերեր մատուցում են հաճախորդներին համապատասխան բարձրորակ ծառայություններ աշխարհի 100-ից ավելի երկրներում: Գրանթ Թորնթոնի ապրանքանիշը ենթարկվել է փոփոխության 2008 թ.: Ըստ ողջ աշխարհի Գրանթ Թորնթոնի մարկեթինգի մասնագետների և տնօրեն բաժնետերերի 85 տոկոսի, այժմ նոր ապրանքանիշն ավելի ճանաչելի է, քան նախկինը: 81տոկոսը կարծում է, որ բրենդը տարորոշում է կազմակերպությունը այդ ոլորտի այլ կազմակերպություններից: 97տոկոսը զգում է, որ նոր ապրանքանիշն ավելացնում է իրենց բիզնեսի արժևորումը: Communicate-ի խմբագիր Էնդրյու Թոմասը ասաց. «Մրցանակաբաշխության շուրջ պտտվող աղմուկը ցույց է տալիս, թե որքան կարևոր է, որ մենք գնահատում և ճանաչում ենք ապրանքանիշի փոփոխության պրակտիկան: Կազմակերպության համբավի անբաժանելի մաս կազմող ապրանքանիշի հետ ճանաչման արժանի են պրոֆեսիոնալները, ովքեր հաճախ հասնում են հրաշալի արդյունքների”:

In March 2010, Grant Thornton International marketing and communications team, on behalf of Grant Thornton International, collected gold and silver awards at the Communicate magazine's Transform 2010 awards, which celebrate excellence in rebranding, brand transformation and positive change in brand reputation.
Grant Thornton is one of the world's leading organizations of independently owned and managed accounting and consulting firms. These firms provide assurance, tax and specialist business advice to privately held businesses and public interest entities. More than 2,600 partners provide clients with distinctive, high quality service in over 100 Countries.
Grant Thornton has undergone rebranding in 2008. According to the 85% of marketing professionals and managing partners of Grant Thornton around the world, brand recognition is better now than prior to the new brand launch. 81% believe the brand differentiates the organization from others in the profession. 97% feel that the new brand adds value to their business.
Grant Thornton brand was awarded three awards against very strong competition in the following categories:
* Gold for Best in sector in financial services * Silver for Best evaluation process * Silver for Best implementation of a rebranding
The Transform Awards were established by Communicate magazine, the UK’s leading magazine for corporate communications.
Communicate’s publisher Andrew Thomas said: “The buzz around the awards goes to show how important it is that we benchmark and recognize the practice of rebranding. With brand so integral to an organization’s reputation, professionals who often achieve outstanding results deserve to be acknowledged. Our congratulations go out to all of the winners and we look forward to seeing even greater creativity and strategic thinking next year.”