22 Ապրիլ 2010 - 11:22 AMT
Աշխատատեղերի ստեղծման հարցը հետճգնաժամային փուլում ՀՀ կառավարության առաջնահերթ խնդիրներից է, ապրիլի 22-ին հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: “ Չնայած նրան, որ առաջին եռամսյակի տվյալներով մենք 5,5 տոկոս տնտեսական աճ ունենք, աշխատատեղերի հարցը շարունակում է արդիական մնալ”,- ասել է նա:
Նրա խոսքերով, առաջին եռամսյակի սոցիալ-տնտեսական գնահատականները և հասարակության ընկալումների մասին հաշվետվությունը նույնպես պատրաստ է, որը շուտով կհրապարակվի: Թիվ մեկ հարցը, որ այսօր մտահոգում է Հայաստանի քաղաքացիներին, աշխատատեղերի խնդիրն է: “Մեր առաջիկա ծրագրերը ուղղված պետք է լինեն նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, որպեսզի մեր քաղաքացիները տեսնեն տնտեսական աճի արդյունքները”,- նշել է վարչապետը:

22 Апрель 2010 - 11:22 AMT
Вопрос создания рабочих мест в посткризисный период является первоочередной задачей правительства РА, заявил 22 апреля премьер-министр Армении Тигран Саркисян. «Несмотря на то, что по итогам первого квартала у нас есть 5.5%-ый экономический рост, вопрос рабочих мест остается наиболее актуальным», – сказал он.
По его словам, оценки социально-экономического состояния и отчет об общественном восприятии уже готовы, и на днях они будут опубликованы, а главным вопросом, который беспокоит граждан страны, является вопрос рабочих мест. «Первоочередные наши программы должны быть направлены на создание рабочих мест, чтобы наши граждане увидели результаты экономического роста», – подчеркнул премьер.