Ապրիլի 19-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 58,880,448 ԱՄՆ դոլար` 392.35 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 59,792,250 ԱՄՆ դոլար` 393.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
"ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,950,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 390,78 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 393.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 12–ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 12.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 26.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 19 по 23 апреля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 58,880,448 долларов США по 392.35 драмов/1 доллар США и продано 59,792,250 долларов США по 393.81 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,950,000 долларов США по 390.78 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 700,000 по 393.03 драмов/1 доллар США.
С 12 по 18 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12.9 млрд. драм, а долларовых кредитов – 26.9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.