26 Ապրիլ 2010 - 07:39 AMT
2010-ի ապրիլի 22-ին Արարատի մարզի Դմիտրով համայնքում տեղի ունեցավ հանդիսավոր արարողություն, որի ընթացքում 7 ֆեմերներ լիզինգային պայմաններով ստացան չինական YTO International-ի արտադրության տրակտորներ, հաղորդում է “Հազարամյակի մարտահրավեր հիմնադրամ- Հայաստան” ծրագրի մամլո ծառայությունը:
Համաձայն աղբյուրի, այս գործարքն իրականացավ “Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա” (ՖԿԱ) վարկային կազմակերպության շնորհիվ, որը հանդիսանում է ծրագրի վարկային բաղադրիչի տասը վարկատու կազմակերպություններից մեկը և 50 տրակտոր է ներկրել լիզինգի նպատակով
Միջոցառումը բացեց ԱՄՆ դեսպան Մարի Լ. Յովանովիչը, ով ներկայացրեց, թե ինչպես է ԱՄՆ կառավարությունը ԱՄՆ գյուղդեպարտամենտի (USDA) և “Հազարամյակի մարտահրավերներ” կորպորացիայի միջոցով օժանդակում Հայաստանի գյուղատնտեսական ոլորտին:

26 Апрель 2010 - 07:39 AMT
7 фермеров Араратской области Армении на условиях лизинга приобрели тракторы китайской компании YTO International, сообщает пресс-служба ГНКО «Фонд «Вызовы тысячелетия – Армения».
Согласно источнику, данная сделка стала возможной благодаря УКО «Фарм Кредит Армения», являющейся одной из десяти организаций-кредиторов Фонда, которая импортировала 50 тракторов для этой цели.
На церемонии подписания договора присутствовала посол США в Армении Мари Йованович, которая представила пути содействия сельскому хозяйству, осуществляемые со стороны правительства США, департамента сельского хозяйства США(USDA) и Фонда.