29 Ապրիլ 2010 - 05:44 AMT
"ԱրմենՏելի" աջակցությամբ “Philatelpia” ՀԿ-ն սոցիալական և հոգեբանական օժանդակություն կցուցաբերի կենտրոն հաճախող հատուկ կարիքներով երեխաների ծնողներին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին "ԱրմենՏել" ՓԲԸ մամլո ծառայությունից, Philadelpia հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցության արդյունքում կիրականացվեն ծրագրեր, որոնք թույլ կտան բարձրացնել բնակչության իրազեկությունը հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների վերաբերյալ:
“ԱրմենՏել” ընկերությունը շարունակում է իրականացնել սոցիալական ոլորտում բարձ տեխնոլոգիաների ներդրման գործընթացը` մեծ նշանակություն տալով այն ծրագրերին, որոնք նպաստում են հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը հասարակություն: Զարգացած երկրներում բարձր տեխնոլոգիաներն օգնում են հազարավոր երեխաների իրենց զգալու հասարակության լիիրավ անդամ, և մենք պատրատ ենք կիրառել այս փորձը նաև մեր երկրում”,- նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
“Philatelpia” հասարակական կազմակերպության տնօրեն Հովիկ Իսրայելյանն իր հերթին նշեց. “Հայաստանի խոշորագույն հեռահաղորդակցության օպերատոր “ԱրմենՏել” ընկերության հետ համագործակցությունը թույլ կտա մեզ ընդլայնել գործունեության շրջանակները և ցուցաբերել սոցիալական աջակցություն ավելի մեծ թվով քաղաքացիների”: “Philatelpia” հասարակական կազմակերպությունն իր գործունեությունը ծավալում է Հայաստանում սկսած 2003թ-ից:
“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունն է, որը տրամադրում է ֆիքսված և բջջային հեռախոսակապի ծառայություններ Հայաստանի Հանրապետությունում: “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խումբը հեռահաղորդակցության օպերատոր է, որը մատուցում է ձայնային կապի և տվայների փոխանցման ծառայություններ անլար և ֆիքսված հեռախոսակապի տեխնոլոգիաների լայն շրջանակում, ինչպես նաև լայնաշերտ Ինտերնետ կապի ծառայություններ: “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խմբի մեջ են մտնում բջջային կապի մի շարք օպերատորներ, որոնք մատուցում են իրենց ծառայությունները Ռուսաստանում, Ղազախստանում, Ուկրաինայում, Տաջիկստանում, Ուզբեկստանում, Վրաստանում և Հայաստանում:

НПО Philatelpia окажет социальную и психологическую помощь родителям детей с особыми потребностями при содействии компании «АрменТел». Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», в результате сотрудничества с неправительственной организацией Philatelpia будут осуществляться проекты, направленные на повышение осведомленности населения о проблемах детей с особыми потребностями, реализовывать практические программы содействия.
«АрменТел» продолжает реализацию программ, направленных на внедрение высоких технологий в социальной сфере, и придает особое значение проектам интеграции детей с особыми потребностями в общество. В развитых странах технологии помогают тысячам таких детей чувствовать себя частью огромного мира, и мы полны решимости распространить этот опыт и в нашей стране», – отметила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.
В свою очередь, директор Philatelpia Овик Исраелян отметил: «Сотрудничество с компанией «АрменТел» позволит расширить рамки нашей деятельности и оказать социальную помощь большему числу наших граждан». Oбщественная организация Philatelpia ведет свою деятельность в Армении с 2003 года.
ЗАО «АрменTел» (бренд Beeline) является дочерним предприятием группы компаний «ВымпелКом», в которую входят операторы связи, предоставляющие услуги голосовой связи и передачи данных на основе широкого спектра технологий беспроводной и фиксированной связи, а также широкополосного доступа в Интернет в России, Армении, Грузии, Казахстане, Таджикистане, Узбекистане и Украине.