ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն ապրիլի 29-ին ընդունել է ճանաչողական այցով Հայաստանում գտնվող Ֆրանսիայի անվտանգության բարձրագույն ուսումնասիրությունների ազգային ինստիտուտի և Ֆրանսիայի աուդիտորների ազգային ասոցիացիայի դասընթացների մասնակիցների պատվիրակությանը: Ֆրանսիական պատվիրակության կազմում էին պաշտոնյաներ, քաղաքապետներ, ոստիկանության և պաշտպանության ոլորտների բարձրաստիճան սպաներ, լրագրողներ, փաստաբաններ, բժիշկներ: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության մամլո ծառայությունը:
Ա. Գևորգյանը ողջունեց հյուրերին Հայաստան այցի կապակցությամբ և նշեց այն ջերմ բարեկամական հարաբերությունների մասին, որոնք գոյություն ունեն երկու պետությունների և ժողովուրդների միջև:
Հյուրերի խնդրանքով փոխվարչապետը տեղեկություններ հաղորդեց Հայաստանի վարչատարածքային կառուցվածքի, տեղական ինքնակառավարման և տարածքային կառավարման համակարգերի մասին: Նա պատասխանեց նաև հյուրերի բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերում էին ՏԻ մարմինների լիազորություններին, իրավունքներին ու պարտականություններին, համայնքի ղեկավար մարմինների ընտրության մեխանիզմներին և այլն:
Հանդիպման ավարտին Ֆրանսիայի աուդիտորների ազգային ասոցիացիայի նախագահ Քրիստիան Ֆրեմոն Արմեն Գևորգյանին է հանձնել ասոցիացիայի հուշամեդալը:

Вице-премьер, министр территориального управления РА Армен Геворкян принял прибывшую в Армению с ознакомительным визитом французскую делегацию участников курсов национального института высших исследований безопасности Франции и национальной ассоциации аудиторов Франции, сообщает пресс-служба министерства.
Поприветствовав гостей, Армен Геворкян отметил, что народы обеих стран связывают теплые дружественные отношения.
По просьбе гостей вице-премьер представил информацию об административно-территориальной структуре Армении, о системах местного самоуправления и территориального управления, ответил на многочисленные вопросы гостей относительно полномочий, прав и обязанностей ОМС и механизмов выборов руководящих органов общин.
По итогам встречи председатель национальной ассоциации аудиторов Франции Кристиан Фремо вручил Армену Геворкяну памятную медаль ассоциации.