1 Մայիս 2010 - 07:26 AMT
MoneyGram-ը նոր սակագներ է սահմանում Ռուսաստանից դեպի ԱՊՀ երկրներ և Իսրայել դրամական փոխանցումների համար
MoneyGram Internationalընկերությունը, որը դրամական փոխանցումների գծով ծառայությունների մատուցման ոլորտի համաշխարհային առաջատարներից մեկն է, հայտարարել է նոր սակագների մասին Ռուսաստանից դեպի ԱՊՀ երկրներ, Վրաստան և Իսրայել դրամական փոխանցումների համար, որոնք ուժի մեջ են մտնում 2010թ. մայիսի 1-ին, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Նոր սակագինը 1 տոկոսից սկսած առավել մատչելի կդարձնի MoneyGram-ի ծառայությունները աշխատանքային միգրանտների համար, որոնք դրամական փոխանցումներ են կատարում իրենց հարազատներին և մերձավորներին: “MoneyGram-ը մշտապես ավելացնում է ծառայության կետերի ցանցը ՌԴ-ում, Վրաստանում, ԱՊՀ երկրներում և Իսրայելում, ինչը թույլ է տալիս մեր հաճախորդներին արագ և հուսալի կերպով փոխանցել դրամը ինչպես այդ երկրներ, այնպես էլ MoneyGram-ի սպասարկման շուրջ 190 000 կետեր աշխարհի 190 երկրներում”,-ասել է MoneyGram-ի տարածաշրջանային տնօրեն Պյոտր Գնատյուկը:
Նա հավելել է նաև, որ այս սակագնային քաղաքականությունը շատ մրցունակ է շուկայում և կնպաստի նրան, որ հաճախորդները դրամական փոխանցումները դեպի ԱՊՀ երկրներ ու Իսրայել կատարեն MoneyGram-ի համակարգով:
MoneyGram International ընկերությունը դրամական փոխանցումների գծով ծառայությունների մատուցման ոլորտի համաշխարհային առաջատարներից մեկն է: MoneyGram-ի ծառայությունները մատչելի են աշխարհի 190 երկրների 190 000 կետերում: Ներկայումս ԱՊՀ տարածքի շուրջ 160 բանկեր հանդիսանում են MoneyGram համակարգի գործընկերները , իսկ MoneyGram-ի կետերը ԱՊՀ տարածքում գերազանցում են 14 000-ը:

Компания MoneyGram International, одна из мировых лидеров в области
предоставления услуг по денежным переводам, объявила значительном снижении тарифов на отправление денежных переводов из России в страны СНГ, Грузию и Израиль, которые вступают в силу с 1 мая 2010, сообщает пресс-служба компании.
Новый тариф от 1% сделают услуги MoneyGram еще более доступными для рабочих-мигрантов, которые отправляют денежные средства своим родственникам и близким за рубеж. «MoneyGram постоянно увеличивает сеть пунктов обслуживания в России, Грузии, странах СНГ и Израиле, что позволяет нашим клиентам быстро, удобно и надежно переводить деньги как в эти страны, так и в более чем 190,000 пунктов обслуживания MoneyGram в 190 странах мира», – сказал региональный директор MoneyGram в России, СНГ и Израиле Петр Гнатюк.
Он также добавил, что данная тарифная политика является весьма конкурентной на рынке и будет мотивировать клиентов отправлять денежные переводы в страны СНГ и Израиль через систему денежных переводов MoneyGram.
Компания MoneyGram International – одна из лидеров мирового рынка денежных переводов. Услуги MoneyGram в настоящее время доступны в более чем 190 000 пунктах обслуживания в 190 странах мира. По всему миру MoneyGram работает с крупнейшими финансовыми институтами, представляющими услуги через сеть своих отделений. Партнерами MoneyGram в Европе являются такие финансовые структуры, как Королевская почта Великобритании и Норвегии, Почта Италии, Украины, Молдовы, Кипра, Bank of Ireland, Banco Popular Espanol, Bank of China, Carrefour и многие другие. Компания MoneyGram начала свою деятельность на рынке СНГ в середине 1990-х годов. В настоящее время более 160 банков в регионе являются партнерами системы MoneyGram, а сеть MoneyGram в странах СНГ превысила 14 000 пунктов обслуживания.