2010թ.-ը ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեն սկսել և շարունակում է գերակատարումներով. 2010թ.-ի չորս ամիսների հավաքագրումները գերակատարվել են և' հարկային, և' մաքսային մասով. պետբյուջե է մուտքագրվել 218 մլրդ 106մլն դրամ, այսինքն` պլանային ցուցանիշը գերակատարվել է 22մլրդ 071մլն դրամով, հաղորդում է ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Ընթացիկ տարվա չորս ամիսների հավաքագրումները զգալիորեն գերազանցում են 2009թ.-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշները: Մասնավորապես, 2009թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, այս տարվա հունվար-ապրիլ ամիսներին հավաքագրվել է 37մլրդ 534 մլն դրամով ավելի գումար: Իսկ 2008թ.-ի չորս ամիսների համեմատ` այս տարվա չորս ամիսների հավաքագրումները գերակատարվել են շուրջ 11,2 մլրդ դրամով:
Սոցիալական ապահովության վճարների մասով ևս արձանագրվել է գերակատարում` ինչպես 2008-ի և 2009-ի առաջին չորս ամիսների, այնպես էլ այս տարվա չորս ամիսների պլանային ցուցանիշի նկատմամբ: Մասնավորապես, 2010թ.-ի հունվար-ապրիլ ամիսներին հավաքագրվել է շուրջ 35,8 մլրդ դրամ, ինչը պլանային ցուցանիշը գերազանցել է մոտ 5մլրդ դրամով: 2010-ի առաջին չորս ամիսների ընթացքում հավաքագրված սոցվճարները շուրջ 6 մլրդ-ով գերազանցել են 2009-ի, իսկ 6,2 մլրդ-ով էլ` 2008-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:

3 Май 2010 - 09:49 AMT
Комитет по госдоходам Армении начал и продолжает 2010 год с перевыполнением плановых показателей. Согласно сообщению пресс-службы Комитета, в течение четырех месяцев текущего года налоговые и таможенные поступления в государственный бюджет Армении составили 218, 106 млрд. драмов, превысив плановые показатели на 22, 071млрд. драмов.
Показатели четырех месяцев нынешнего года значительно превышают показатели аналогичного периода 2009 года. В частности, по сравнению с тем же периодом 2009 года, в январе-апреле 2010 года собрано более 37, 534млрд. драмов, а по сравнению с четырьмя месяцами 2008 года, показатели нынешнего года перевыполнены порядка на 11,2 млрд. драмов.
Перевыполнение зафиксировано также по части социальных выплат. В частности, в январе-апреле 2010 года собрано 35,8 млрд. драмов, что превысило плановый показатель на 5 млрд. драмов. В течение первых четырех месяцев 2010 года собранные социальные выплаты превысили показатели аналогичного периода 2009 года на 6 млрд. драмов, а 2008 года – на 6,2 млрд. драмов.