3 Մայիս 2010 - 10:02 AMT
2010-ին գերմանական KfW բանկը Հայաստանին 120 մլն եվրո վարկային միջոցներ կտրամադրի: Այդ մասին մայիսի 3-ին Երևանում KfW-ի և Հայաստանի ԿԲ միջև փոքր և միջին ՀԷԿ-երի ֆինանսավորման համար 19,5 մլն եվրո տրամադրելու մասին պայմանագրի ստորագրումից հետո հաղորդել է KfW բանկի փոխնախագահ Ռոլանդ Սիլլերը:
Դրա հետ կապված` նա հիշեցրել է, որ ընթացիկ տարում արդեն հատկացվել է 20 մլն եվրո հիփոթեքային վարկավորման համար: «30 մլն եվրո հատկացվելու է Վանաձորում և Գյումրիում ջրամատակարարման վերականգնման համար և 51 մլն եվրո` Որոտանի ՀԷԿ կասկադի վերականգնման համար»,- ավելացրել է նա:

KfW German bank will provide 120 million euro funding to Armenia in 2010, KfW first vice-president Roland Siller stated upon conclusion of a 19.5-million financing agreement with CBA president.
KfW first vice-president noted that 20 million euro was already provided for mortgage credits during the current year.
According to Mr. Siller, 30 million euro will be allocated to reconstruction of water supply in Vanadzor and Gyumri; 51 million euro will be provided for Vorotan hydroelectric power plant restoration.