ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը ապրիլի 30-ին ընդունեց Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Մանուկ Վարդանյանը դեսպանին մանրամասն ներկայացրեց նախարարության ենթակայության տակ գտնող ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը, արձանագրված հաջողությունները և առաջիկա անելիքները:
Նախարարը մասնավորապես առանձնացրեց հեռահաղորդակցության ոլորտում ձեռք բերված հաջողությունները, այդ թվում բջջային կապի երեք օպերատորների առկայությունը, ինտերնետ հասանելիությունը և սակագների անհամեմատ նվազեցումը` վերջին տարիների համեմատ:
Մանուկ Վարդանյանը դեսպանին ներկայացրեց «Հյուսիս-Հարավ» ավտոմայրուղու կառուցման նախագիծը:
Դեսպան Մարի Յովանովիչի խնդրանքով անդրադարձ եղավ նաև Վերին Լարսի անցակետի վերաբացումից հետո երթևեկության հարցին: Նախարարը տեղեկացրեց, որ անցակետը բաց է, սակայն եղանակային վատ պայմանների պատճառով դեռ մեքենաների հոսքը մեծ չէ:
Նախարար Վարդանյանը անդրադսարձավ նաև տրանսպորտային խնդիրներին, այդ թվում ուղևորափոխադրումների սխեմաների կազմմանը, ավտոկանգառների, երկաթուղային կայարաններին կից ավտոկայանների բացակայությանը:

3 Май 2010 - 12:00 AMT
Министр транспорта и связи РА Манук Варданян представил послу США в Армении Мари Йованович реализацию программ, достигнутые успехи и предстоящие работы, сообщает пресс-служба министерства.
Манук Варданян, в частности, выделил успехи, достигнутые в сфере телекоммуникаций, в том числе наличие трех операторов в сфере сотовой связи, доступность интернета и сокращение тарифов по сравнению с последними годами.
Кроме того, министр представил послу проект строительства автомагистрали “Север-Юг”. По просьбе посла также был обсужден вопрос движение через КПП “Верхний Ларс”. В связи с этим министр проинформировал, что пропускной пункт открыт, однако в силу погодных условий автомобильное движение через “Верхний Ларс” все еще небольшое.
Глава министерства коснулся и вопросов в сфере транспорта, в том числе, формирования схем пассажиропотоков, автостоянок, а также отсутствия автостоянок близ железнодорожных станций.