2010 թվականի մարտի 31-ի դրությամբ, Հայաստանի առևտրային բանկերի տրամադրած վարկերի ընդհանուր ծավալը կազմել է 790,9 մլրդ դրամ, ինչը 4,8 տոկոսով կամ 35,9 մլրդ դրամով ավելի է փետրվար ամսվա վերջի համեմատ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, Հայաստանի բանկային համակարգի վարկային ներդրումների ընդհանուր ծավալը նշված ժամանակահատվածում կազմել է 751,8 մլրդ դրամ: Ընդ որում, երկարացված վարկերի ծավալը ընթացիկ տարվա մարտի վերջին կազմել է 34,5 մլրդ դրամ` ավելանալով 6,6 մլրդ դրամով ընթացիկ տարվա փետրվարի համեմատ, իսկ ժամկետանց վարկերի ծավալը կազմել է 4,6 մլրդ դրամ, իչը 9 տոկոսով կամ 458 մլն դրամով ավելի է, քան 2010թ. փետրվարին:

По состоянию на 31 марта 2010 года общий объем выданных банковской системой Армении кредитов составил 790,9 млрд. драмов, увеличившись на 4,8% или на 35,9 млрд. драмов по сравнению с концом февраля.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, общий объем кредитных вложений банковской системы Армении за указанный период составил 751,8 млрд. драмов, что на 4,1% или на 29,8 млрд. драмов. При этом объем пролонгированных кредитов на конец марта текущего года составил 34,5 млрд. драмов, увеличившись на 6,6 млрд. драмов по сравнению с февралем текущего года, а объем просроченных кредитов составил 4,6 млрд. драмов, что на 9% или 458 млн. драмов больше, чем в феврале 2010 года.