Ադրբեջանի գյուղատնտեսության նախարար Իսմետ Աբբասովը կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գյուղատնտեսության ու պարենային կազմակերպության (FAO) 27-րդ տարածաշրջանային կազմակերպության նիստին, PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել FAO-ի երևանյան ներկայացուցչությունում:
Բացի այդ, ակնկալվում է նաև Վրաստանի գյուղատնտեսության փոխնախարար Մալխազ Ակիշբայայի այցը:
Խորհրդաժողովի շրջանակներում տեղի կունենա «Արձագանքումը առկա մարտահրավերներին Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գյուղատնտեսության ու գյուղական բնակավայրերի զարգացման ոլորտում քաղաքականության ձևավորման միջոցով: Փորձի փոխանակում և համագործակցության խորացում տարածաշրջանում» խորագրով կլոր սեղանը:
Մայիսի 13-ին Երևանում կլոր սեղան տեղի կունենա Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գյուղատնտեսության նախարարների մասնակցությամբ: Իր մասնակցությունն արդեն հաստատել է 39 երկիր:

Министр сельского хозяйства Азербайджана Исмет Аббасов находится в Армении, где примет участие в 27-ой региональной конференции Сельскохозяйственной и продовольственной организации ООН (FAO), сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в ереванском представительстве FAO.
Помимо этого, ожидается визит заместителя министра сельского хозяйства Грузии Малхаза Акишбая.
В рамках конференции пройдет круглый стол, посвященный теме «Реагирование на существующие вызовы в сфере развития сельского хозяйства и сельских районов в регионе Европы и Центральной Азии при помощи формирования политики. Обмен опытом и углубление сотрудничества в регионе».
Круглый стол с участием министров сельского хозяйства Европы и Центральной Азии пройдет в Ереване 13 мая. Свое участие в ней уже подтвердили 39 стран.