11 Մայիս 2010 - 13:06 AMT
Մայիսի 13-ին Թբիլիսիում կանցկացվի Հայաստանի և Վրաստանի սահմանամերձ տարածքների տնտեսական զարգացման ազդեցության բարելավման հարցերի վերաբերյալ աշխատանքային հանդիպում:
Սկզբնաղբյուրից ստացած տեղեկությունների համաձայն, հանդիպման շրջանակներում կանցկացվի հայ-վրացական սահմանամերձ գոտու տարածքների համար հետազոտությունների և հանձնարարականների արդյունքների շնորհանդես:
Դրա հետ միասին կվերանայվեն սահմանամերձ տարածքների տեղական կառավարման մարմինների տնտեսական և սոցիալական համագործակցության հարցեր:
Հանդիպմանը կմասնակցեն Հայաստանի և Վրաստանի հասարակական կազմակերպություններ, կենտրոնական և տարածքային իշխանություններ, ինչպես նաև միջազգային և ոչ կառավարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

Рабочая встреча по вопросам улучшения реагирования на экономическое развитие приграничных регионов Грузии и Армении, пройдет 13 мая в Тбилиси.
Согласно источнику, в рамках встреч пройдет презентация итогов исследования и рекомендаций для регионов приграничных к грузино-армянской границе. Вместе с этим, будут рассмотрены вопросы экономического и социального сотрудничества местных органов управления приграничных районов.
Во встрече примут участие общественные организации Грузии и Армении, центральные и региональные власти, а так же представители международных и неправительственных организаций.