«Լավագույնը Հնդկաստանից» հնդկական արտադրության ապրանքների ցուցահանդես-վաճառքը մայիսի 14-23-ը տեղի կունենա Երևանում Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են Հայաստանի Առևտրաարդյունաբերական պալատը (ԱԱՊ) և Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատունը:
Այս ցուցահանդեսի նպատակը հայ-հնդկական առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացումն է: Տոնավաճառի տաղավարներում ներկայցվելու են տարբեր ապրանքներ. ձեռագործ աշխատանքներ, մանկական հագուստ, զարդեր, գորգեր և ծածկոցներ, մոդայիկ հագուստ, դեկորատիվ պաստառներ, տեքստիլ, կահույք, ինչպես նաև սննդամթերք:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատան մամլո ծառայությունը, բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցելու են ՀՀ ԱԱՊ նախագահ Մարտին Սարգսյանը և Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան Աչալ Մալհոտրան:

12 Май 2010 - 08:27 AMT
Выставка-продажа товаров индийского производства “Лучшее из Индии” пройдет в Ереване с 14 по 23 мая на стадионе им. Вазгена Саркисяна (“Динамо”).
Организаторами выставки являются Торгово-промышленная палата Армении (ТПП РА) и посольство Индии в Армении.
Цель данной выставки является углубление армяно-индийских торгово-экономических отношений. В павильонах ярмарки будут представлены различные товары: товары ручной работы, детская одежда, украшения, ковры и накидки, модная одежда, декоративные обои, текстиль, мебель, а также продукты питания.
Как сообщает пресс-служба посольства Индии в Армении, в официальной церемонии открытия ставшей уже традиционной выставке-продаже примут участие председатель ТПП РА Мартин Саргсян и посол Индии в Армении Ачал Малхотра.