Մայիսի 13-ին Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) համալսարանում (ՌՀՀ) մեկնարկում է Էկոնոմիկային նվիրված միջազգային խորհրդաժողովը, որի կազմակերպիչն է ՌՀՀ-ն Ստոկհոլմի էկոնոմիկայի դպրոցի հետ համատեղ:
Ըստ ՌՀՀ մամլո ծառայության, խորհրդաժողովը կանցնի երկու` «Մոնետար քաղաքականության և ֆինանսական հատվածի կանոնակարգման ոլորտի խնդիրները գլոբալ ֆինանսական ճգնաժամի համատեքստում» և «Կրթության համակարգի դերը անցումային տնտեսության մեջ» թեմաներով:
Խորհրդաժողովին կմասնակցեն պրոֆեսորներ Գունար Լյունգդալը և Մորտեն Հանսենը Ռիգայում գտնվող Ստոկհոլմի էկոնոմիկայի դպրոցից: Խորհրդաժողովին կմասնակցեն նաև ՌՀՀ ռեկտոր, ՀՀ նախկին վարչապետ Արմեն Դարբինյանը, համալսարանի պրոռեկտոր, ՀՀ ֆինանսների ու էկոնոմիկայի նախկին նախարար Էդվարդ Սանդոյանը, ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն ու մյուսները:

13 мая в Российско-Армянском (Славянском) университете стартует Международная конференция по экономике, организованная РАУ совместно со Стокгольмской школой экономики.
Согласно сообщению пресс-службы РАУ, конференция будет проходить по двум секциям: “Проблемы в области монетарной политики и регулирования финансового сектора в контексте глобального финансового кризиса” и “Роль системы образования в переходной экономике”.
На участие в конференции приглашены профессора из Стокгольмской школы экономики в Риге Гунар Люнгдал (Gunnar Ljungdahl) и Мортен Хансен (Morten Hansen). В конференции также примут участие ректор РАУ, экс-премьер-министр Армении Армен Дарбинян, проректор университета, экс-министр финансов и экономики Армении Эдвард Сандоян, экс-премьер-министр Армении Грант Багратян и другие.