Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 13-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության (FAO) գլխավոր քարտուղար Ժակ Դիուֆին: Նա Հայաստանում է` մասնակցելու այսօր Երևանում մեկնարկած ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային 27-րդ համաժողովին։ Ինչպես հայտնում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը, նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության ջանքերն աշխարհում սովահարությունը նվազագույնի հասցնելու և հաղթահարելու գործում: Նախագահ Սարգսյանն ասել է. «Այդ որոշակի հաջողություններում մենք տեսնում ենք նաեւ ձեր կազմակերպության դերակատարությունը, դրանք նաեւ երկկողմ համագործակցության արդյունք են»:
Ժակ Դիուֆը կազմակերպության և նրա անդամ երկրների կողմից շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության և հանդիպումները բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար: «Մենք գոհ ենք Հայաստանի հետ երկկողմ համագործակցության մակարդակից»,- ասել է Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը: Նա նաև ողջունել է աղքատության հաղթահարման ուղղությամբ Հայաստանի գրանցած առաջընթացը:
Ժակ Դիուֆը վստահեցրել է, որ կազմակերպությունը պատրաստ է շարունակել օժանդակությունը Հայաստանի գյուղատնտեսության զարգացմանը:

Президент Армении Серж Саргсян принял генерального директора Организации по сельскому хозяйству и продовольствию ООН (FAO) Жака Диуфа. Как сообщает пресс-служба главы республики, отметив, что FAO в одном из своих докладов высоко оценил усилия Армении в деле развития сельского хозяйства, Серж Саргсян сказал: «В этих некоторых успехах мы также видим роль вашей организации, это также результат двухстороннего сотрудничества».
Жак Диуф в свою очередь подчеркнул, что организация и ее члены довольны двусторонним сотрудничеством с Арменией, доказательством чему являются объемы совместно реализуемых программ и предоставленные ресурсы. Он также поприветствовал прогресс страны по направлению преодоления голода.
Гендиректор FAO заверил, что организация готова продолжить содействовать развитию сельского хозяйства в Армении.