Մայիսի 17-18-ին երկօրյա աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Չեխիայի Հանրապետության վարչապետ Յան Ֆիշերի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում Չեխիայի վարչապետը կմասնակցի Հայ-չեխական գործարար համաժողովին, հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի և ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ: Չեխիայի Հանրապետության վարչապետ Յան Ֆիշերը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին:

15 Май 2010 - 06:56 AMT
С 17-18 мая Армению посетит делегация из Чехии во главе с премьер-министром Яном Фишером, сообщает пресс-служба правительства.
В рамках своего визита Ян Фишер примет участие в армяно – чешском бизнес – форуме, встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, со своим коллегой премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном, спикером армянского парламента Овиком Абраамяном. Помимо этого, состоится встреча с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, посетит Цицернакаберд, где возложит венок к памятнику Геноцида армян.