«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն 31.03.10թ. դրությամբ ապահովել է վարկային պորտֆելի բարձր որակ. բանկի վարկային պորտֆելում բացակայում են անհուսալի վարկերը, իսկ դասակարգված վարկերը կազմում են ամբողջ պորտֆելի ընդամենը 0.26 տոկոսը, այն դեպքում, երբ ՀՀ բանկային համակարգում այդ ցուցանիշը կազմում է 5.6 տոկոս, իսկ Կասկադ բանկի հետ միավորված հաշվեկշռով այդ ցուցանիշը կազմում է 0.76 տոկոս, հաղորդում է Ամերիաբանկի մամլո ծառայությունը:
Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելի 87 տոկոսը կազմում են կորպորատիվ հաճախորդներին տրված վարկերն ու փոխառությունները: Ընթացիկ տարվա մարտի 31-ի դրությամբ բանկի վարկային պորտֆելը կազմել է ավելի քան 61 մլրդ դրամ` աճելով տարվա սկզբի համեմատությամբ 14 տոկոսով, իսկ նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ աճը կազմել է ավելի քան 87 տոկոս:
Նշենք, որ 30.04.10թ. դրությամբ բանկի վարկային պորտֆելը կազմել է շուրջ 63 մլրդ դրամ, իսկ ակտիվները տարվա սկզբի համեմատությամբ աճել են 10%-ով և կազմել ավելի քան 114 մլրդ դրամ:

17 Май 2010 - 09:29 AMT
В кредитном портфеле ЗАО «Америабанк» отсутствуют безнадежные кредиты, а классифицированные кредиты составляют 0,26% от общего кредитного портфеля, в том случае, когда данный показатель в банковской системе Армении составляет 5,6%.
Как сообщает пресс-служба Америабанка, по объединенному с Каскад Банком балансу объем классифицированных кредитов составляет 0,76%. При этом 87% от кредитного портфеля Америабанка составляют корпоративные кредиты и займы.
По состоянию на 31 марта 2010 года кредитный портфель банка составляет 61 млрд. драмов, что больше показателя начала года на 14%, а по сравнению с аналогичным периодом 2009 года рост данного показателя составил 87%. Кроме того, по состоянию на конец апреля кредитный портфель банка составил 63 млрд. драмов, а активы по сравнению с началом года выросли на 10%, составив 114 млрд. драмов.