17 Մայիս 2010 - 14:13 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 17-ին հրավիրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված այս տարվա բերքահավաքի աշխատանքների կազմակերպմանը: Ինչպես հաղորդում է հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, երկրի ղեկավարը ընդգծել է բերքահավաքի պատշաճ իրականացման և կորուստները նվազագույնին հասցնելու անհրաժեշտությունը: Միաժամանակ Նախագահը կարևորել է պաշտպանության բանակի և փրկարար ծառայության ներուժի օգտագործումը` հատկապես հրդեհների դեմ պայքարի կազմակերպման գործում:
Բակո Սահակյանը հանձնարարել է հնարավորինս կարճ ժամկետներում կազմել աշխատանքային պլան և Մարտունու շրջանում ստեղծել դաշտային պայմաններում գործող շտաբ-ճամբար` իրականացվող աշխատանքները տեղում համակարգելու նպատակով:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ինչպես նաև մի շարք տնտեսվարող սուբյեկտների ղեկավարներ:

17 Май 2010 - 14:13 AMT
17 мая президент Нагорного Карабаха Бако Саакян провел совещание, посвященное организации работ по уборке урожая 2010 года. Как сообщает главное информационное управление аппарата президента республики, глава государства отметил необходимость должного осуществления хлебоуборочных работ и доведения потерь до минимума. При этом президент подчеркнул важность использования потенциала Армии обороны и Службы спасения, в частности, в вопросе организации борьбы против пожаров.
Глава НКР поручил в короткий срок составить план работ и в Мартунинском районе создать действующий в полевых условиях штабной лагерь для координации проводимых работ на месте.
В совещании приняли участие вице-премьер Нагорного Карабаха, министр финансов, министр обороны, другие должностные лица, а также руководители хозяйствующих субъектов.