18 Մայիս 2010 - 05:55 AMT
2010թ. առաջին եռամսյակում ՀՀ տարածքում բանկային համակարգով իրականացված անկանխիկ վճարումների ծավալը կազմել է 2956 մլրդ դրամ (քանակը` 1642319), ընդ որում` ՀՀ կենտրոնական բանկի վճարային համակարգերով իրականացված վճարումների ծավալը կազմել է 2100 մլրդ դրամ, իսկ քանակը` 675826:
Ինչպես հայտնում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը, 2010թ. առաջին եռամսյակում ՀՀ կենտրոնական բանկի համակարգերով իրականացված անկանխիկ վճարումների ծավալը նախորդ տարվա առաջին եռամսյակի համեմատ նվազել է 12 տոկոսով (283 մլրդ դրամով), իսկ քանակը` ավելացել է 20 տոկոսով (112982-ով):
ՀՀ կենտրոնական բանկի վճարային համակարգերով իրականացված դրամական փոխանցումների միջին օրական ծավալը (առանց բորսայական գործառնությունների) կազմել է մոտ 33 մլրդ դրամ, իսկ քանակը` 10560: Դրամական փոխանցումների միջին օրական ծավալը 2009թ. առաջին եռամսյակի համեմատ նվազել է 9.3 մլրդ դրամով (քանակըª նվազել է 2450-ով): Բորսայական գործառնությունների իրականացման հետ կապված միջին օրական փոխանցումների ծավալը կազմել է 148 մլրդ դրամ (ավելացել է 52 տոկոսով):

18 Май 2010 - 05:55 AMT
Сумма безналичных платежей через банковскую систему Армении в первом квартале 2010 года составила 2956 млрд. драмов (количество – 1642319). Как сообщает пресс-служба Центрального банка РА, при этом объем платежей, осуществленных через платежные системы ЦБ, составил 2100 млрд. драмов.
В отчетном периоде объем безналичных платежей по сравнению с первым кварталом 2009 года сократился на 12%, а количество выросло на 20%.
Среднедневной объем денежных переводов через платежные системы ЦБ составил 33 млрд. драмов, что меньше показателя первого квартала 2009 года на 9,3 млрд. драмов. При этом объем среднедневных переводов, связанных с биржевыми сделками, составил 148 млрд. драмов.