19 Մայիս 2010 - 14:08 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 19-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում մայիսի 17-ի կարկտահարության հետևանքների վերացման հետ կապված հարցերին: Զեկույցով հանդես է եկել գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում հաշվարկել կարկտահարության հասցրած վնասի չափը և պատրաստել մասնակի փոխհատուցման միջոցառումների փաթեթ: Այս ուղղությամբնախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էինԱրցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարարՍպարտակ Թևոսյանը, վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը, կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմերի ղեկավարները, հաղորդել է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

19 Май 2010 - 14:08 AMT
19 мая у президента Республики Арцах Бако Саакян состоялось рабочее совещание, посвященное устранению последствий града, выпавшего в республике 17 мая, сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.С докладом выступил министрсельского хозяйства Армо Цатурян.
Глава государстваподчеркнул, что необходимо в короткие сроки подсчитать размер нанесенного градом ущерба и подготовить пакет мер по его частичному возмещению. В связи с этим БакоСаакян далконкретные поручения руководителям соответствующих ведомств.
Во встрече приняли участие вице-премьер, министр финансов Республики Арцах Спартак Тевосян, председатель Контрольной палаты Артур Мосиян, члены правительства, руководители рада администраций.