Ընթացիկ տարվա հունիսից սպառողները կկարողանան ձեռք բերել Microsoft Office 2010 ծրագիրը: Այդ մասին այսօր Երևանում լրագրողներին հաղորդեց Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը: Ընդ որում, նա ճշտեց, որ ընկերության կորպորատիվ հաճախորդներն արդեն օգտվում են նոր ծրագրից:
«Microsoft Office 2010 փորձնական տարբերակն արդեն մի քանի ամիս առաջ է տեղակայվել ընկերության ինտերնետ-կայքում, և մինչև հոկտեմբեր կարելի է անվճար օգտվել դրանից, ծանոթանալու համար բազմաթիվ փոփոխությունների ու նորամուծությունների հետ»,- ասաց Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրենը:
Microsoft Office 2010 սովորական տարբերակները կարժենան մոտ $150, կներառեն լիցենզիաներ երեք օգտվողների համար, իսկ Microsoft Office 2010 Enterprise-ը կարժենա մոտ $500-600:
Գրիգոր Բարսեղյանը հիշեցրեց նաև, որ ներկա պահին Երևանի խանութներում վաճառվում է Windows 7 օպերացիոն համակարգը, որն իր մեջ ներառում է մի շարք ծրագրերի փաթեթներ, այդ թվում` հակավիրուսային ծրագիր և արժե 24,5 հազ. դրամ:

С июня текущего года армянские пользователи смогут приобрести программу Microsoft Office 2010. Об этом журналистам в Ереване сообщил директор представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян. При этом он уточнил, что корпоративные клиенты компании уже пользуются новой программой.
«Пробная версия Microsoft Office 2010 уже несколько месяцев назад была размещена на сайте компании, и до октября можно будет бесплатно ею воспользоваться, чтобы ознакомиться с многочисленными изменениями и новшествами», – сказал директор представительства Microsoft.
Обычные версии Microsoft Office 2010 будут стоить порядка $150, будет включать в себя лицензии для трех пользователей, а Microsoft Office 2010 Enterprise будет стоить порядка $500-600.
Григор Барсегян также напомнил, что на данный момент в магазинах Еревана продается операционная система Windows 7, которая включает в себя ряд пакетов программ, в том числе и антивирусную программу, по цене 24,5 тыс. драмов.