21 Մայիս 2010 - 10:17 AMT
Հայկական պատվիրակությունը Լայպցիգում կմասնակցի «Տրանսպորտ և նորարարություն. կարողությունների բացահայտում» միջազգային համաժողովին
Մայիսի 26-28-ը Լայպցիգում (Գերմանիա) կկայանա «Տրանսպորտ և նորարարություն. կարողությունների բացահայտում» թեմայով տրանսպորտի միջազգային համաժողով, որին կմասնակցի նաեւ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Համաձայն նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության, տրանսպորտի միջազգային համաժողովը, որը տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության մի մասն է կազմում, տրանսպորտի ոլորտի և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներին հնարավորություն կտա տարբեր հարցերի լուծման ուղղությամբ, ինչպես նաև տրանսպորտի բնագավառում նորամուծություններ կատարելու վերաբերյալ կազամակերպել համատեղ քննարկումներ:
Համաժողովի շրջանակներում մայիսի 27-ին տեղի կունենա տարբեր երկրների տրանսպորտի նախարարների հանդիպում, որի ընթացքում առանձին կներկայացվեն ոլորտում հաջողությամբ իրականացված նորարարությունները և առկա խնդիրները:

Возглавляема министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном делегация примет участие в международном транспортном форуме «Транспорт и инновации: выявление возможностей», который состоится 26-28 мая в Лейпциге (Германия).
Согласно сообщению пресс-службы министерства, международный транспортный форум является частью Организации экономического сотрудничества и развития, предоставляющей возможность представителям сферы транспорта и частного сектора провести совместные обсуждения инноваций в данной отрасли.
В рамках форума 27 мая состоится встреча министров транспорта, в ходе которой будут по отдельности представлены успешно реализованные в различных странах инновационные решения и имеющиеся задачи.