Մայիսի 17-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 47,119,200 ԱՄՆ դոլար` 384.44 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 56,160,675 ԱՄՆ դոլար` 385.94 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 384.85 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 385.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 10-16-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 13.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 27.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

21 Май 2010 - 11:33 AMT
С 17 по 21 мая на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 47,119,200 долларов США по 384.44 драмов/1 доллар США и продано 56,160,675 долларов США по 385.94 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,850,000 долларов США по 384.85 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 100,000 по 385.70 драмов/1 доллар США.
С 10 по 16 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 13,7 млрд. драм, а долларовых кредитов – 27,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.