21 Մայիս 2010 - 13:39 AMT
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների BarCamp 2010 խորհրդաժողովը տեղի կունենա հունիսի 4-6-ը Երևանում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է միջոցառման կազմակերպիչներից մեկը` Ալեքսեյ Չալաբյանը:
Սպասվում է, որ միջոցառմանը կմասնակցեն մասնագետներ ԱՄՆ-ից և Վրաստանից: Ինչպես նշել է Չալաբյանը, խորհրդաժողովի ձևաչափը ենթադրում է ոչ պաշտոնական մթնոլորտ նախօրոք չպլանավորված շնորհանդեսներով: Այնուամենայնիվ, քննարկումները վերաբերվելու են ՏՏ ոլորտին և ինտերնետին:
BarCamp-ը Երևանում տեղի է ունենում 2-րդ անգամ: Անցյալ տարի դրան մասնակցում էր 450 մարդ Հայաստանից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Իրանից, ԱՄՆ-ից և այլ երկրներից:
BarCamp-ը խորհրդաժողովների միջազգային ցանց է, որոնք բաց են բոլորի համար և ընթանում են զեկույցների, թրենինգների, քննարկումների ձևաչափում: Ամբողջ նյութը տրամադրվում է մասնակիցների կողմից: Առաջին BarCamp-ը տեղի է ունեցել Կալիֆորնիայում` Պալո Ալտոյում 2005-ին, դրանից հետո BarCamp խորհրդաժողովները տեղի են ունեցել աշխարհի ավելի քան 350 երկրում:

21 Май 2010 - 13:39 AMT
Конференция по информационным технологиям BarCamp 2010 пройдет с 4 по 6 июня в Ереване. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net один из организаторов мероприятия Алексей Чалабян.
Ожидается, что в мероприятии примут участие специалисты из Грузии и США. Как отметил Алексей Чалабян, формат конференции предполагает неформальную обстановку с незапланированными заранее презентациями. Тем не менее, обсуждения будут касаться ИТ сферы и Интернета.
Лагерь BarCamp пройдет в Ереване во второй раз. В прошлом году в нем приняли участие 450 человек из Армении, Грузии, Украины, России, Ирана, США и др. стран.
BarCamp – международная сеть конференций, которые открыты для всех и проходят в формате докладов, тренингов, презентаций, обсуждений. Весь материал предоставляется самими участниками. Первый BarCamp прошёл в Пало Альто, Калифорния в 2005 году, с тех пор конференции BarCamp прошли более чем в 350 городах по всему миру.