24 Մայիս 2010 - 09:22 AMT
Telcell վճարման համակարգում իրականացվող տարանցիկ գործողությունների օրական միջին քանակը գերազանցել է տասը հազարի ցուցանիշը: PanARMENIAN.Net-ին Telcell-ի մամլո ծառայությունից հաղորդում են, որ վճարման համակարգին է միացել 7 նոր օպերատոր: Դրանք են` Շիրակի մարզի «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ, «Շիրակջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ, «Լոռիջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ, «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ (իրավաբանական անձանց հաշվեվճարներ), «Ինտերլոտո» ԲԲԸ (Տոտո բուքմեյքեր), «ՎԵԲ» ԲԲԸ, «Բու Էյ Էմ» (վեբ ծառայություն):
Telcell ՓԲԸ ընկերության առևտրի գծով տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը հայտնել է, որ նոր գործընկերները երկու խոշորագույն շրջան են ներկայացնում, որտեղ բնակվում են Հայաստանի բնակչության ավելի քան քառորդ մասը:
Այսօրվա դրությամբ Telcell վճարման համակարգը վճարումներ է ընդունում հօգուտ կապի 47 օպերատորի, հեռահաղորդակցության և կոմունալ բնակարանային ծառայությունների: Telcell վճարման համակարգը Հայաստանում գործում է 2007 թ. օգոստոսից, իսկ 2010 թ. ապրիլից այն գործում է նաև ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:

Среднесуточное количество транзакций, совершаемых в платежной системе Telcell, превысило десятитысячную отметку. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Telcell, платежная система подключила 7 новых операторов: ЗАО «Армрусгазпром» Ширакская область, ЗАО «Ширакджрмухкоюхи», ЗАО «Лориджрмухкоюхи», ЗАО «Электрические Сети Армении» (оплата счетов юридических лиц), ООО «Интерлото» (Тото букмекер), ООО «ВЕБ» (интернет провайдер), ООО «Бу Эй Эм» (вэб сервис). Как отметил директор по маркетингу ЗАО «ТелСелл» Сергей Уснунц, новые партнеры компании представляют 2 крупные области, в которых проживает более четверти населения Армении.
«Таким образом, Гюмри стал вторым городом в Армении, жители которого могут оплачивать весь перечень коммунальных услуг при помощи наших платежных терминалов», – сказал Сергей Уснунц.
На сегодняшний день платежная система Telcell принимает платежи в пользу 47 операторов связи, телекоммуникационных и жилищно-коммунальных услуг. Система приема платежей TelCell действует с августа 2007 года в Армении, а с апреля 2010 года и в Степанакерте (НКР).