ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր այցելեց Արմավիրի մարզ, ներկա գտնվեց Քարակերտ համայնքում տեղադրված հակակարկտային երկու կայանների գործարկման արարողությանը, որին մասնակցում էին նաեւ մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը, հակակարկտային կայաններ արտադրող «Բարվա» ընկերության նախագահ Արամ Վարդանյանը:
Վերջին շաբաթներին տեղացած կարկուտը զգալի վնաս էր հասցրել Քարակերտի գյուղացիական տնտեսություններին, եւ կայանները տեղադրվել են ՀՀ նախագահի հանձնարարականով:
Մարզում արդեն կա 28 կայան, իսկ ՀՀ կառավարության հակակարկտային կայանների տեղադրման պետական ծրագրով նախատեսվում է տեղադրել եւս 40-ը, ասվում է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

28 Май 2010 - 11:13 AMT
Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян посетил Армавирскую область страны и принял участие в открытии двух противоградовых станций в общине Каракерт.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления РА, на церемонии также принимал участие губернатор области Ашот Гаграманян и глава компании «Барва», производящей противоградовые станции.
«За последние недели град нанес значительный ущерб сельским хозяйствам Каракерта, и станции были размещены по поручению президента Армении», – отмечается в сообщении.
В областях уже есть 28 станций, а по государственной программе предусматривается размещение еще 40 станций.