1 Հունիս 2010 - 06:59 AMT
Բնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2010թ. մայիսին ապրիլի համեմատ գրանցվել է սակագների 0.2 տոկոս նվազում, ինչը հիմնականում պայմանավորված է տրանսպորտի 2.1 տոկոս (կապված օդային տրանսպորտի ծառայությունների սակագների 5.8 տոկոս նվազման հետ) և հանգստի
կազմակերպման ծառայությունների սակագների 0.3 տոկոս նվազումով:
Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով, 2010թ. մայիսին ապրիլի համեմատ հանրապետությունում գրանցվել է բուժսպասարկման ծառայությունների սակագների 0.1 տոկոս հավելաճ, իսկ կենցաղային բնույթի, բնակարանային-կոմունալ, կապի, մշակույթի ոլորտի, կրթության համակարգի, հանրային սննդի, իրավական ու բանկային ծառայությունների սակագները նախորդ ամսվա համեմատ մնացել են անփոփոխ:

1 Июнь 2010 - 06:59 AMT
В мае 2010 года по сравнению с апрелем в сфере предоставленных населению услуг был зафиксирован спад цен на 0,2%, что в основном обусловлено сокращением тарифов в сфере транспортных услуг на 2,1% (связано с сокращением цен на воздушный транспорт на 5,8%) и организации отдыха – на 0,3%.
При этом, согласно официальным данным Национальной статистической службы Армении, в отчетный период в республике было зафиксировано повышение цен на услуги в сфере медицинского обслуживания на 0,1%. Тарифы на бытовые и коммунальные услуги, услуги связи, культуры, сферы образования, общественного питания, юридические и банковские услуги в мае по сравнению с апрелем не изменились.