1 Հունիս 2010 - 10:06 AMT
2010-ի հունվար-ապրիլ ամիսներին Հայաստանում կոնյակի արտադրությունն աճել է 47.7 տոկոսով, ինչը 47.7 տոկոսով ավել է 2009-ի նույն շրջանի ցուցանիշից: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 2.19 մլն լիտր օղի, ինչը 39.4 տոկոսով ցածր է 2009-ի հունվար-ապրիլի ցուցանիշից:
Բացի դրանից, 2010-ի հունվար-ապրիլին արտադրվել է 1.44 մլն լիտր գինի 2009-ի նույն շրջանի 1.07 մլն լիտրի փոխարեն (34.5 տոկոսով շատ):
Հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 3.12 մլն լիտր գարեջուր, ինչը 52.7 տոկոսով շատ է, քան 2009-ի հունվար-ապրիլին: Շամպայն-գինիների արտադրությունն աճել է 46.4 տոկոսով` կազմելով 62.2 հազար լիտր:
Առաջին եռամսյակում ոչ ոգելից խմիչքների արտադրությունը կրճատվել է 12.3 տոկոսով` կազմելով 10.64 մլն լիտր

1 Июнь 2010 - 10:06 AMT
В январе-апреле 2010 года в Армении было произведено 4,07 млн. литров коньяка, что на 47,7% больше показателя аналогичного периода 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 2,19 млн. литров водки, что меньше показателя января-апреля 2009 года на 39,4%. Кроме того, в январе-апреле 2010 года было произведено 1,44 млн. литров вина, против 1,07 млн. литров в тот же период 2009 года (больше на 34,5%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 3,12 млн. литров пива, что на 52,7% больше, чем в январе-апреле 2009 года. Производство шампанских вин выросло на 46,4%, составив 62,2 тыс. литров. Производство же безалкогольных напитков в первом квартале сократилось на 12,3%, составив 10,64 млн. литров.