Հունիսի 1-3-ը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի գլխավորած
պատվիրակությունը մեկնել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն` «ARTOC group» եգիպտական ներդրումային ընկերության հետ հետագա հնարավոր համագործակցման շրջանակների հստակեցման և եգիպտական փորձի ուսումնասիրության նպատակով:
«ARTOC group» ներդրումային ընկերության նախագահ Շաֆիկ Գաբրի ղեկավարած պատվիրակությունը Հայաստանում էր ս.թ. մարտի 1-4-ը: Այցի շրջանակներում քննարկել էին «ARTOC group» ներդրումային ընկերության կողմից Ջերմուկ քաղաքի զարգացման, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Զվարթնոց օդանավակայանին կից Ազատ տնտեսական գոտու, «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի, միջուկային բժշկության և մի քանի այլ ծրագրերի շրջանակներում ներդրումներ կատարելու հնարավորությունները:

Делегация Армении во главе с министром экономики Армении Нерсесом Ерицяном с 1 по 3 июня отправилась в Египет с целью исследования египетского опыта и уточнения рамок возможного сотрудничества с египетской инвестиционной компанией ARTOC group.
В сообщении пресс-служба минэкономики отмечается, что делегация Египта во главе с президентом компании ARTOC group находилась в Армении с 1 по 4 марта текущего года. В рамках визита обсуждалась возможность инвестиций в программы развития города Джермук, в информационные технологии, в свободную экономическую зону при аэропорте Звартноц, в дорожный коридор «Север-Юг», в ядерную медицину и в ряд других программ.