2010-ի մարտի 31-ի դրությամբ Հայաստանի Կենտրոնական բանկի սեփական կապիտալը կազմել է 41.84 մլրդ դրամ 2009-ի տարեվերջի 30.35 մլրդ դրամի դիմաց: Բանկի ակտիվները կազմել են 1027.47 մլրդ դրամ 2009-ի դեկտեմբերի 31-ի 1030.59 մլրդ դրամի փոխարեն: Միաժամանակ արտարժույթով ակտիվները կազմել են 822.33 մլրդ դրամ, իսկ ազգային արժույթով` 205.14 մլրդ դրամ:
Բացի դրանից, ԿԲ պարտավորությունները մարտի 31-ի դրությամբ կազմել են 985.63 մլրդ դրամ 2009-ի վերջի 1 տրլն դրամի փոխարեն: Միաժամանակ բանկի պարտավորություններն արտարժույթով կազմել են 302.58 մլրդ դրամ, իսկ ազգային արժույթով` 683.06 մլրդ դրամ:
2010-ի առաջին եռամսյակի վերջին ՀՀ ԿԲ կուտակված վնասները կազմել են 52.82 մլրդ դրամ 2009-ի դեկտեմբերի 31-ի 65.39 մլրդ դրամի փոխարեն:

По состоянию на 31 марта 2010 года собственный капитал Центрального банка Армении составил 41,84 млрд. драмов, против 30,35 млрд. драмов на конец 2009 года. Как сообщается в отчетности финансового состояния ЦБ РА, активы банка составили 1027,47 млрд. драмов, против 1030,59 млрд. драмов на 31 декабря 2009 года. При этом активы в иностранной валюте составили 822,33 млрд. драмов, а в национальной валюте – 205,14 млрд. драмов.
Кроме того, обязательства ЦБ на 31 марта текущего года составили 985,63 млрд. драмов, против 1 трлн. драмов на конец 2009 года. В то же время обязательства банка в инвалюте составили 302,58 млрд. драмов, а в национальной валюте 683,06 млрд. драмов.
Накопившиеся убытки ЦБ Армении на конец первого квартала 2010 года составили 52,82 млрд. драмов, против 65,39 млрд. драмов на 31 декабря 2009 года.