Ապրիլին Հայաստանում արտադրվել է 95 համակարգիչ: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ին ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2010-ի հունվար-ապրիլ ամիսների ընթացքում արտադրվել է 459 համակարգիչ, ինչը 3.4 տոկոսով շատ է, քան անցյալ տարվա նույն շրջանը (475):
2010-ի մարտին «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի հետազոտությունների արդյունքներով 2010-ի մարտի դրությամբ երկրի բնակչության 18 տոկոսն օգտվում է համակարգչից, ինչը 3 անգամ գերազանցում է Հայաստան համակարգչային տեխնիկայի ներմուծման վերջին ցուցանիշը (6 տոկոս): Ինչպես նշում են հեղինակները, այդ արդյունքների վրա ազդել է «Համակարգիչը բոլորի համար» ծրագրի փորձնական մասը:

В апреле в Армении было произведено 95 компьютеров. Как сообщили PanARMENIAN.Net в Национальной статистической службе РА, за период январь-апрель 2010 года было произведено 459 компьютеров, что на 3.4% больше, чем за аналогичный период прошлого года (475).
По данным исследования Фонда «Инкубатор предприятий» на март 2010, 18% населения страны являются пользователями компьютера, что в три раза превышает последний показатель проникновения компьютерной техники в Армении (6%). Как отмечают авторы, на эти результаты повлияла пилотная часть программы «Компьютер для всех».