Սինգապուրում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանն այցելեց «Սինգապուրի սննդի էքսպո-2010» (Singapore Food Expo-2010) ցուցահանդեսը, որն իր բնագավառում խոշորագույնն է ասիական տարածաշրջանում, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Այստեղ առաջին անգամ առանձին տաղավարում ներկայացված են Հայաստանում արտադրվող «Արեւա» (ArevA) ապրանքանիշը կրող բնական հյութեր: «Արեւա հոլդինգ» ընկերության ներկայացուցիչ Պավել Կարապետյանը դեսպանին ներկայացրեց վերջին մեկ տարվա ընթացքում Սինգապուրի շուկայում ամրապնդվելու ուղղությամբ ընկերության կողմից ձեռնարկված քայլերը, ինչպես նաեւ տեղեկատվություն տրամադրեց Մալայզիա հայկական հյութեր մատակարարելու ծրագրերի մասին:
«Արեւա» ընկերության միջոցով Սինգապուր է ներմուծվում եւ որոշ առեւտրի կենտրոններում արդեն իսկ վաճառվում է Երեւանի գարեջրի գործարանի արտադրության «Կիլիկիա» գարեջուրը: Նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում 2010թ. հունիսի 16-20-ը այստեղ կայանալիք Ասիական գարեջրի ցուցահանդեսում BeerFest Asia-2010 հայկական «Կիլիկիա» եւ «Հայեր» գարեջրերը առանձին տաղավարում ներկայացնելու ուղղությամբ:

Посол Армении в Сингапуре Армен Саргсян посетил продовольственную выставку Singapore Food Expo-2010, которая в своей области является крупнейшей в азиатском регионе, сообщает пресс-служба МИД РА. На выставке впервые отдельным павильоном представлены натуральные соки под армянским брэндом «Арева» (ArevA). Представитель компании «Арева холдинг» Павел Карапетян представил послу шаги последовательного укрепления компании на сингапурском рынке в течение года, а также информацию о программе дистрибьюции армянских соков на рынок Малайзии.
Посредством компании «Арева» на рынок Сингапура импортируется пиво «Киликия» Ереванского пивоваренного завода. Ведутся предварительные работы в направлении представления армянского пива «Киликия» и «Армяне» отдельным павильоном на выставке азиатского пива BeerFest Asia-2010, которая пройдет здесь 16-20 июня.