3 Հունիս 2010 - 08:09 AMT
Թանկարժեք մետաղների արտադրությամբ ու իրացմամբ զբաղվող ընկերությունների համար կվերացվի եկամտահարկի կանխավճարը
Թանկարժեք մետաղների, ոսկու արտադրությամբ ու իրացմամբ և ադամանդների մշակմամբ զբաղվող ընկերությունների համար կվերացվի եկամտահարկի 1 տոկոս կազմող կանխավճարը: Այդ մասին հունիսի 3-ին կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:
Ընդ որում, նա հավելել է, որ այն ընկերությունները, որոնք զբաղվում են միայն ոսկու հումքի վաճառքով, կվճարեն եկամտահարկի կանխավճարի 0,25 տոկոսը:

3 Июнь 2010 - 08:09 AMT
Для компаний, занимающихся производством и реализацией драгметаллов, будет отменена предоплата от налога на доход
Для компаний, занимающихся производством и реализацией драгметаллов, золота и обработкой алмазов будет отменена 1%-ая предоплата от налога на доход. Об этом в ходе правительственного заседания 3 июня сообщил министр экономики Армении Нерсес Ерицян.
При этом он добавил, что те компании, которые занимаются только продажей золотого сырья, будут уплачивать 0,25% предоплаты от налога на доход.