3 Հունիս 2010 - 12:43 AMT
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը 2010 թվականի հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում տրամադրել է 9 շահումով խաղի և 1 խաղատան կազմակերպման լիցենզիա, 9 շահումով խաղի և 1 խաղատան կազմակերպման արտոնագրերն ուժը կորցրած է ճանաչել: Նույն ժամանակահատվածում 12 շահումով խաղի, 3 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման արտոնագրերի գործողությունը կասեցվել է:
Ընթացիկ տարվա առաջին հինգ ամիսների տվյալներով խաղատան, շահումով խաղի և վիճակախաղի կազմակերպիչների նկատմամբ կիրառվել է տուգանք` համապատասխանաբար 3մլն 600 000, 3 մլն 300 000 և 500 000 դրամի չափով: Նախազգուշացում է կիրառվել 6 շահումով խաղի, 2 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման արտոնագրերի նկատմամբ: Հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում այս ոլորտից օրենքով սահմանված կարգով գանձվել է 195 մլն դրամի չափով պետական տուրք, որից 145 մլն դրամը` շահումով խաղերի, 50 մլն դրամը` խաղատների գծով:
Հունիսի 1-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ուժի մեջ են 97 շահումով խաղի, 12 խաղատան և 4 վիճակախաղի կազմակերպման արտոնագրեր: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

3 Июнь 2010 - 12:43 AMT
В течение января-мая 2010 года Министерство финансов Армении выдало лицензии на организацию 9 игр с выигрышем и 1 игорного дома, а 9 лицензий на организацию игры с выигрышем и 1 лицензия на организацию игорного дома были признаны утратившими силу. Одновременно были изъяты 12 лицензий на организацию игры с выигрышем, 3 лицензии на организацию игорных домов и одна лицензия на организацию лотереи. Об этом сообщает пресс-служба Минфина РА.
За текущий период были оштрафованы игорные дома, организаторы игр с выигрышем и лотерей в размере 3.6 млн. драмов, 3.3 млн. драмов и 500 тыс. драмов соответственно. Помимо этого, за указанный период в отношении организаторов 6 игр с выигрышем, 2 игорных домов и 1 лотереи было сделано предупреждение.
В период с 1 января по 1 июня текущего года в установленном законом порядке было выплачено госпошлин в размере 195 млн. драмов, в том числе 145 млн. драмов – по линии игорных домов, 50 млн. драмов – по линии игр с выигрышем.
По состоянию на 1 июня 2010 года на территории Армении действует 97 лицензий на организацию игр с выигрышами, 12 лицензий – игорных домов и 4 лицензии на организацию лотерей.