Մայիսի 31-ից հունիսի 04-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերը գնել են 68,009,662 ԱՄՆ դոլար` 377.13 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառել 70,645,547 ԱՄՆ դոլար` 378.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,060,000 ԱՄՆ դոլարի առուվաճառք` 376.74 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,000,000 ԱՄՆ դոլարի առուվաճառք` 377.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում գործարքներ չեն իրականացվել:
Մայիսի 24-30-ն ժամանակահատվածում դրամով բանկերի տրամադրած վարկերի ծավալը կազմել է 12.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրած վարկերի ծավալը` 37.7 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

4 Июнь 2010 - 11:34 AMT
С 31 мая по 4 июня на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 68,009,662 долларов США по 377.13 драмов/1 доллар США и продано 70,645,547 долларов США по 378.81 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,060,000 долларов США по 376.74 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,000,000 по 377.50 драмов/1 доллар США.
С 24 по 30 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12,1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 37,7 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.