ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) նախագահ Արտակ Շաբոյանն այսօր մեկնում է Ռուսաստանի Դաշնություն` Սուզդալ քաղաքում հունիսի 8-10-ը մասնակցելու ԱՊՀ Հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի (ՀՊՄԽ) հերթական` 31-րդ նիստին, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:
ԱՊՀ ՀՔՄԽ 31-րդ նիստի ընթացքում Ա. Շաբոյանը զեկույցով հանդես կգա «Հայաստանի հանրապետությունում իրականացվող Հակամենաշնորհային քաղաքականության վերլուծությունը և առաջարկություններ դրա կատարելագործման ուղղությունների վերաբերյալ` հաշվի առնելով ԱՊՀ անդամ երկրների լավագույն փորձը» թեմայով:
Հայաստանի պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ ՏՄՊՊՀ աշխատակազմի ղեկավար Վահան Եզիազարյանը և Էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Արմեն Գևորգյանը:

7 Июнь 2010 - 08:35 AMT
Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении Аратк Шабоян и возглавляемая им делегации отбывают в российский город Суздаль, где 8-10 примут участие в 31-ом заседании Межгосударственного совета по антимонопольной политике (МСАП). Как сообщает пресс-служба ГКЗЭК, в состав армянской делегации вошли руководитель администрации Комиссии Ваан Егиазарян и советник министра экономики РА Армен Геворкян.
На заседании МСАП Артак Шабоян выступит с докладом на тему «Анализ реализуемой в РА антимонопольной политики и предложения по ее совершенствованию с учетом наилучшего опыта стран-участниц СНГ».