7 Հունիս 2010 - 09:27 AMT
ԱՊՀ երկրներում HTC կորպորացիայի ներկայացուցչությունը և Օրանժ Արմենիա ընկերությունը, հիմք ընդունելով HTC կորպորացիայի և Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի/Orange-ի համաշխարհային գործընկերության պայմանագիրը` որոշում են կայացրել տեղայնացնել իրենց մայր ընկերությունների միջև կնքված մատակարարման ընդհանուր պայմանագիրը երկարաժամկետ գործընկերության նպատակով:
Orange-ը մայիսի 4-ին հայտարարեց HTC Tattoo և Desire մոդելների վաճառքի մասին Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի և HTC կորպորացիայի համաշխարհային գործընկերության շրջանակներում:
Ապագայում Orange-ի խանութներում վաճառքի դուրս կբերվեն Android և Windows Mobile օպերացիոն համակարգերով աշխատող այլ HTC սմարթֆոններ` արդեն նոր կնքված տեղական պայմանագրի շրջանակներում, տեղեկացնում է Օրանժ Արմենիա ընկերության մամլո ծառայությունը:

Представительство корпорации HTC в СНГ и компания Orange Armenia приняли решение локализировать договор о поставках, заключеный между головными офисами компаний: корпорации HTC и Группой France Telecom/Orange, с целью долгосрочного сотрудничества. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Orange Armenia.
Компания запустила в продажу смартфоны HTC моделей HTC Tattoo и Desire, основанные на платформе Android 4 мая. В будущем компания намерена представить и другие модели HTC, основанные на ОС Android и Windows Mobile.
В начале апреля 2010 года VivaCell-MTS заключила соглашение с международным разработчиком HTC по поставкам и сервисному обслуживанию смартфонов с 12-месячным гарантийным обслуживанием.