7 Հունիս 2010 - 12:19 AMT
2010թ. հունիսի 3-ին Moody’s Investors Service միջազգային վարկանիշային գործակալությունը «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ին շնորհել է ֆինանսական կայունության E+ , արտարժույթով և ազգային դրամով ավանդների Ba3 երկարաժամկետ եւ NP կարճաժամկետ վարկանիշերը: Բոլոր վարկանիշերն ունեն «Կայուն» կանխատեսումը, ինչը վկայում է հայաստանյան բանկային շուկայում «Յունիբանկ»-ի հաստատուն դիրքի մասին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Վարկանիշների շնորհումը արտացոլում է «Յունիբանկ»-ի կայուն ֆինանսական վիճակը, զարգացման դրական դինամիկան եւ հաճախորդների զգալի զանգվածը: Moody’s դրական է գնահատել բանկի կապիտալիզացման հուսալի մակարդակը եւ դրամական փոխանցումների շուկայում զբաղեցրած գերակա դիրքը, հատկապես հաշվի առնելով այն փաստը, որ վերջինիս ծավալը կազմում է Հայաստանի ՀՆԱ-ի 20 %-ը:

3 июня 2010 года международное рейтинговое агентство Moody’s Investors Service присвоило “Юнибанку” рейтинг финансовой устойчивости E+, долгосрочный рейтинг Ba3 и краткосрочный рейтинг NP по депозитам в национальной и иностранной валюте. Все рейтинги имеют прогноз “Стабильный”, что свидетельствует об устойчивой позиции “Юнибанка” на армянском банковском рынке, сообщает пресс-служба банка.
Присвоение рейтингов отражает стабильное финансовое положение “Юнибанка”, позитивную динамику развития и наличие значительной клиентской базы. Moody's позитивно оценил надежный уровень капитализации и доминирующее положение банка на рынке денежных переводов, учитывая тот факт, что объем последних составляет 20% от ВВП Армении.